מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 תסמינים שאסור לחולי לב להתעלם מהם

מאת: עדן צעירי.

1- כאבים בחזה

הופעת כאבים לוחצים, מפושטים, במרכז בית החזה. אלו אחד התסמינים החשובים ביותר לזיהויי מצבי חירום בשריר הלב. תסמין זה עשויי ללוות אירוע של אוטם בשריר הלב, בעיות בקצב הלב, ואף להקדים מוות כתוצאה מדום לב. מצב זה עשויי להמנע בזכות השימוש במכשיר ההחייאה דפיברילטור וביצוע פעולות החייאה. פעולות מצילות חיים אלו יכול כל אזרח ללמוד בקורס פשוט של כמה שעות המקנה כלים לביצוע החייאה בסיסית והגשת עזרה ראשונה מצילת חיים.

חולי אי ספיקת לב ידועים או חולי לב שעברו צנתורים או ניתוחי לב בעבר או אף חולים בסיכון למחלות לב כדוגמת חולי סכרת, או הסובלים מלחץ דם גבוה, יצטרכו להתייחס בחשיבות יתרה לתסמין זה על אחת כמה וכמה מאדם בריא.

באם הנכם ידועים כחולי אי ספיקת לב אנו ממליצים לכם להחזיק בביתכם מכשיר החייאה דפיברילטור אשר עשויי להציל את חייכם במידה ותזדקקו לכך.

2- קושי לעלות מדרגות

קושי בעת מאמץ אשר פעם הייתם מבצעים ללא בעיה, כגון עליית מדרגות, פעילות גופנית קלה, או הליכה ברחוב. קושי זה עשויי להתבטא בקושי בנשימה, הזעה, תשישות וכד’. במידה והינכם ידועים כסובלים מאי ספיקת לב ושמתם לב כי פעילויות אשר בעבר היו נחשבות עבורכם שגרתיות וכעת קשות לביצוע יש להתייחס לתסמין זה בחשיבות רבה. לעיתים, ניתן לטפל בכך באמצעות שיפור התאמת התרופות הקבועות.

3- הופעת או החמרת בצקות בגוף

חולי אי ספיקת לב ידועים ככאלו הסובלים מבצקות ברגליים, בידיים, ואף בריאות. במידה ושמתם לב כי הופיעו בגופכם בצקות חדשות, או כי הקיימות כואבות יותר או חמורות יותר, חשוב לציין זאת בפני הרופא המטפל. בצקות אלו נגרמות כתוצאה מבריחת נוזלי גוף מכלי הדם לרקמות הגוף ועשויות להיות סימן מוביל להחמרה באי ספיקת לב.

4- מספר הכריות במיטתכם

לא פעם תוכלו לשמוע על רופא קרדיולוג מתעניין בכמה כריות בלילה ישנים המטופלים שלו. עלייה במספר הכריות אשר הינם רגילים לישון עליהם בלילה עשויה להעיד רבות על איכות החיים של חולי הלב ועל ההחמרה במחלה. אם חלה החמרה באיכות השינה שלכם, אתם מתעוררים תכופות מכאבים בחזה או קוצר נשימה, ונזקקים למספר רב של כריות מאחורי הגב על מנת להירדם כנראה שחלה החמרה במחלת הלב.

5- אתם מרגישים את דפיקות הלב שלכם

במידה ואתם מרגישים לפתע, את קצב הלב שלכם, פועם חזק ומהר במרכז החזה, ואף לא סדיר. שימו לב כמה זמן האירוע נמשך. באם דפיקות הלב מורגשות בעוצמה חזקה, מהירה, לא סדירה ולא חוליפ במנוחה של כמה דקות- אלו עשויות להעיד על מצב חירום רפואי בשריר הלב ובעיות במערכת ההולכה. חולי לב נמצאים בסיכון למחלות אלו, ולא פעם הזדקקו להתערבות רפואית לרבות ביצוע אבלציה בחדר ניתוח או השלת קוצב. קוצב הלב המושתל בחדרי ניתוח דומה בבסיסו למכשיר הדפיבילטור החיצוני אשר הוזכר לעיל והם שניהם עשויים להציל חיי אדם במצבי חירום לבביים אקוטיים.

אנחנו בחברת ARIEL MEDIC נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או התייעצות לרכישת ציוד רפואי כגון דפיברילטורים.

ליצירת קשר- צוות המקצוענים שלנו לשירותכם:
צוות ARIEL MEDIC
מוקד ארצי : 03-9072734
sales@A101.co.il

**התוכן המוגש נועד להעשרה והרחבת הידע ואין לראות בו תחליף להתייעצות רפואית בעת הצורך.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה