מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דפיברילטור

דפיברילטור (שם מכשיר ההחייאה בעברית: מפעם) הינו מכשיר החייאה אוטומטי / חצי אוטומטי, המאפשר ללב לחזור לפעילות סדירה על ידי מתן שוק חשמלי באמצעות 2 אלקטרודות. 

דום לב עלול להתרחש על רקע של פירפור חדרים. במצב זה, הלב אינו מבצע את פעולתו של כיווץ וגם הרפייה. הוא מפרפר, כעין ‘רטט ‘ בקצב גבוה. אך כאמור, הלב לא מסוגל להתכווץ ולהתרחב, במצב זה האדם שלקה בדום לב נמצא בסכנת חיים מיידית.

דפיברילטור להצלת חיים

כיום, מכשיר ההחייאה הינו  היחיד שיכול להציל חיים במקרה של התקף/דום לב !

השימוש העיקרי בדפיברילטור הוא בעת מצב חירום העלול להתרחש בכל עת. פירפור חדרים / פירפור פרוזדורים (VT/VF), כלומר קצר שנוצר בפעילות החשמלית של הלב ואילו מבחינה חיצונית האדם המטפל לא יכול להבחין בכך. וזאת משום שאין בידיו את ההכשרה ואת האמצעים לזיהוי של פרפור חדרים. השימוש העיקרי של מכשיר ההחייאה הוא לתת מכות חשמל ללב, במטרה להשתיק את הגורמים המפריעים ללב להתכווץ וזאת עד לחזרת הדופק. השוק החשמלי משתק את פעולת הלב באופן רגעי וכתוצאה מכך הלב יכול לחזור לפעום בצורה תקינה ולהציל את חייו. יש הקוראים לכך: ‘ריסטארט ללב’. יש לציין כי במקביל להפעלת המכשיר יש להתחיל בהקדם האפשרי את פעולות ההחייאה. לשם כך, יש לעבור קורס החייאה ע”י גורם מוסמך / מוכר. 

דפיברילטור לשימוש ביתי / עצמי

דפיברילטור מציל חיים ! הייתרון הגדול במכשיר זה הוא שעל מנת להפעילו, לא נחוץ רקע וידע רפואי מקדים בשביל להשתמש בו בשעת חירום, המכשיר עצמו ינחה אתכם בשפה ברורה כיצד לנהוג. שלב אחרי שלב. עד להגעת כוחות ההצלה.

חוק הדפיברילטורים

בשנת 2014 חוקקה הכנסת את חוק הדפיברילטורים בישראל, חוק שקיים במרבית המדינות המערביות. על פי חוק זה, מחויב כל בית עסק/מוסד ציבורי עם למעלה מ 500 אנשים, עובדים או עוברי אורח  להחזיק מכשיר החייאה- דפיברילטור תקין ובתוקף. בנוסף גם מוסדות לימוד (הן תחת משרד החינוך והן מוסדות אקדמאים) עם למעלה מ 500 תלמידים מחויבים גם הם להחזיק במכשיר. 

לאורך השנים ניתן לראות אלפי מקרים בהם אנשים ניצלו ממוות בזכות הדפיברילטור. מחקרים מוכיחים כי ככל שמשתמשים במכשיר באופן מהיר יותר לרגע האירוע, סיכויי ההצלחה גבוהים יותר. גם על סמך הניסיון העשיר שצברנו,  דפיברילטור מציל חיים ! לכן החשיבות שמכשיר הדפיברילטור יהיה קרוב ובהישג יד לציבור הרחב הינה חשיבות גבוה מאוד.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה