מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דפיברילטור. מה עוד ניתן לומר עליו? כולנו יודעים שזהו מכשיר מציל חיים, המתאים לשימוש במקרים של דום לב ופרפור חדרים. אך מהי ההיסטוריה של המכשיר החשוב הזה? מי המציא אותו? ואיך הוא התפתח לסוגים שונים?

ב1947 פרופסור קלאוד בק היה הראשון שהשתמש בדפיברילטור למטרות הצלת חיים. הדפיברילטור בו הוא השתמש הומצא בשנת 1933, ומטרתו הייתה לשלוח שוק חשמלי ללב על ידי החדרת שני אלקטרודות לשני צידי הלב. דבר זה הצריך ניתוח, וגרם לסרבול ולאיבוד זמן יקר, ולרוב, אף לאיבוד חיי אדם. בסוף שנות החמישים, ד”ר אסקין וא. קלומוב המציאו את הדפיברילטור החיצוני, שהיה בעל עוצמה גבוהה יותר, ולא דרש ניתוח לב. בשנות השישים, פרופסור פנטרידג’ החל לשווק דפיברילטורים ניידים לבתי חולים, והחל לשנות את פני רפואת החירום. כעת, במצבי חירום של דום לב או פרפור חדרים, הדפיברילטור זמין ונייד, ויכול להציל חיי אדם!

ישנם כמה סוגי דפיברילטורים, כולל דפיברילטורים מושתלים ודפיברילטורים לבישים. הדפיברילטורים הנפוצים יותר הם הדפיברילטור האוטומטי וחברו – הדפיברילטור החצי אוטומטי.

על פי החוק, נדרשת הצבת דפיברילטור אוטומטי במקומות ציבוריים בעלי תנועה של יותר מ500 איש, דבר זה כולל קניונים, מלונות, מגדלי משרדים ואצטדיונים. ייחודיותו של הדפיברילטור האוטומטי היא בכך שלא נדרש ידע מוקדם כדי להפעיל אותו. הדפיברילטור מספק הוראות מפורטות, ומנטר את קצב הלב.

שימו לב שאין להשתמש בדפיברילטור אם האדם נמצא בהכרה, או שיש לו דופק. מתן שוקים חשמליים ללא מידתיות יכול לגרום להפרעות חמורות בקצב הלב.

לעומתו, הדפיברילטור החצי אוטומטי דורש ידע מקצועי להפעלתו. לכן, הוא נמצא באמבולנסים ובתי חולים, בהם יש אנשי מקצוע שיודעים איך לתפעל אותם. הפרמדיק, האח או הרופאה מסנכרנים את המכשיר עם א.ק.ג., ומחליטים מהם העוצמה והתדירות הדרושים, על מנת להפיק את מירב היעילות מהמכשיר.

אם יש לכם קרוב משפחה בעל סיכון מוגבר לבעיות לבביות, או אם ברשותכם עסק קטן ואתם רוצים להבטיח את בטיחות העובדים, תוכלו לקנות או לשכור דפיברילטור. המכשיר אינו זול, אך יש לזכור שהוא משמש להצלת חיים מידית! באריאל מדיק, תוכלו למצוא מגוון דפיברילטורים אוטומטיים וחצי-אוטומטיים, וכן הדרכה על שימוש נכון ובטוח במכשיר, שמועברת ע”י פרמדיק מוסמך.

המאמר נכתב כידע בלבד ולא כסמכות רפואית . בשום אופן אין לבצע כל פעולה על סמך המאמר.  ואין כותב המאמר או מי מטעמו לוקח אחריות כלשהי.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה