מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סוגי דפיברילטורים

דפיברילטור כפי שאנו מכירים היום,  הינו מכשיר נייד שנועד לשימוש של כל אדם בלי קשר להכשרתו הרפואית. אולם דפיברילטורים ככלל קיימים במספר וריאציות: דפיברילטור חיצוני – הוא זה שהזכרנו לעיל, דפיברילטור פנימי – אותו מניחים על חזה המטופל בצמוד לגוף ודפיברילטור מושתל – אשר מוכנס לגוף המטופל ע”י ניתוח. הדפיברילטור המושתל, אגב – הומצא ע”י רופא יהודי בשם מישל מירובסקי (נולד כמרדכי פרידמן) אשר עם עלייתו ארצה עבד בבית החולים תל השומר וכן בבית חולים אסף הרופא. את הרעיון שלו למכשיר שיאתר הפרעות בקצב הלב טרם הופעת התקף הלב קיבלה הקהילה הרפואית בגיחוך והרמת גבה. אותו ד”ר מירובסקי אגב, לא זכה ליהנות מהמצאתו שכן הוא נפטר מהתקף לב בשנת 1966. השתלת הדפיברילטור הראשון בלב אדם בוצעה בשנת 1980.

פעולת הדפיברילטור

איך עובד דפיבירלטור ? הדפיברילטור תפקידו לאו דווקא להמשיך את פעולת הלב שחווה זה עתה התקף כי אם לעצור את הפעילות המפריעה לפעילות החשמלית התקינה של הלב. אולם אותה פעולה שנועדה לעצור את  הפעילות החשמלית  הבעייתית (כרגע)  על הלב על ידי מתן שוק חשמלי היא זו אשר עוזרת ללב להיכנס למעין מצב “אתחול מחדש” והפעלת המערכת הלבבית באופן תקין. אם נדמה את לב האדם למחשב אשר מעודף פעולות נתקע, הרי שפעולת הדפיברילציה (מינוח הנועד לתאר את פעולת הדפיברילטור) זהה למצב “כיבוי והפעלה מחדש”.

כיצד דפיברילטור פועל

כפי שהוזכר במאמר זה, הדפיברילטור מבצע אתחול מחדש של הלב, אך על מנת לדעת מה רמת הג’ול הדרושה (רמת  ג’ול גבוהה מדי, עלולה לפגוע  בפעולת הלב) יש לבצע ניתוח-נתונים של קצב הלב ואת זה מבצע הדפיברילטור באופן אוטומטי על ידי “קריאה” של מצב הלב באותו רגע נתון. כדאי לדעת, כי בנוסף, כדאי להצטייד בציוד החייאה היכול לסייע לשאר פעולות ההחייאה.

כיצד מתבצעת ההחייאה באמצעות הדפיברילטור

הפעלת דפיברילטור פשוטה מאוד וכאמור, כל אדם שעבר ברחוב באופן אקראי ונקלע למצב של הצלת חיים (כמובן בהנחה שבמקום נמצא דפיברילטור לפי תקנון משרדי הממשלה להצבת דפיברילטור במקומות ציבוריים) יכול לתפעל את הדפיברילטור על ידי לחיצה על מתג ההפעלה ומשם ואילך לעקוב אחר ההוראות של המכשיר. הוראות ההחייאה ניתנות בעברית ! הפעולה הנוספת שעל המשתמש לבצע לאחר לחיצה על המתג היא להניח את שתי האלקטרודות המצורפות לדפיברילטור אל החזה של האדם הנמצא בחוסר הכרה ולתת לדפיברילטור לבצע את פעולתו.
את הדפיברילטור ראוי לשים במקום בולט, יחד עם ציוד רפואי הזמין לשימוש בכל עת, ובוודאי בעת חירום.

הצלת חיים אינה עניין של מה בכך, אך תודות לשימוש בדפיברילטור – היא עניין שבשגרה.

השוואת דפיברלטורים

כמו כל קנייה בחיים שאנו עורכים השוואה לפני כן
אותו דבר כאשר באים לקנות דפיברילטור יש להשוות קודם על מנת לבחור את הדפיברילטור הטוב ביותר.

המאמר נכתב כידע בלבד ולא כסמכות רפואית . בשום אופן אין לבצע כל פעולה על סמך המאמר.  ואין כותב המאמר או מי מטעמו לוקח אחריות כלשהי.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה