מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

5 טיפים לרכישת מכשיר החייאה

מאת הדר דורן, פרמדיקית

דפיברילטור, מכשיר החייאה הינו מכשיר קומפקטי וחכם, אשר באמצעות חיבור האלקטרודות לאדם החווה דום לב, יודע לאבחן האם יש צורך במתן שוק חשמלי או לא. 

בשנים האחרונות, המודעות וההיכרות עם הדפיבירלטור בקרב האזרחים שאינם אנשי רפואה מיומנים – עולות. בזכות שילוב של מספר ציוני דרך חשובים ומרשימים כגון חוק הדפיברילטורים שחוקק בשנת 2008 והתפתחות הרפואה והביוטכנולוגיה – מכשירי החייאה נהיו נגישים לכל דורש.

המטרה של מכשיר החייאה

שוק חשמלי הינו בגדר מציל חיים – הוא ניתן במצבי דום לב הנגרמים מכשל בפעילות החשמלית של הלב הגורם לפעילות יתר. מצב זה נקרא ״פרפור חדרים״ – VF. בניגוד למקובל לחשוב, כאשר על צג המוניטור מופיע קו ישר, פירוש הדבר כי פעילות הלב החשמלית נעצרה ובמצב זה – לא נותנים שוק חשמלי. דפיבירילטר הינו מכשיר היודע לזהות את קצב הלב החשמלי ובעת הצורך לתת הנחייה על מתן שוק. השוק החשמלי עוצר לרגע אחד את פעילות הלב החשמלית ונותן לקוצב הלב הראשי הזמנות לחזור ולהשיב את הקצב החשמלי לסדרו. דבר זה בשילוב פעולות החייאה בסיסיות משפר את סיכויי ההישרדות במאות אחוזים.

דפיברילטור חירום


רכישת דפיברילטור

בעקבות הנ״ל, מכשירי דפיבירלטור רבים נמצאים בשוק, וצריך לדעת איך לבחור אותם בחכמה. 

בין אם לעסק, למרפאה או אפילו באופן פרטי לשימוש אישי – כאשר נפנה לרכוש דפיברילטור נרצה להתכונן לכך באופן האולטימטיבי. כדי לצלוח את המשימה, צוות המומחים שלנו ריכז עבורכם 5 טיפים מנצחים עבור רכישת מכשיר החייאה.

חמשת הטיפים לרכישת דפיברילטור

  • שפה

רבים האנשים החוששים להסתבך בעת שימוש במכשיר. אצלנו באריאל מדיק ציוד רפואי, המכשירים דוברי עברית! דבר המקל מאוד על השימוש. בעת רכישה, חשוב לוודא כי המכשיר שאתם רוכשים אכן דובר עברית.

 

  • נוחות

לרוב, מכשירי דפיברילטור הינם קלים, קופמקטים ונוחים לשימוש. עם זאת, כל מכשיר בנוי קצת אחרת ולכן חשוב לוודא כי הוא נוח לשימוש ותוכלו למצוא עבורו מקום אחסון בקלות וכי תוכלו להשתמש בו בעת הצורך באופן יעיל. בנוסף, נרצה לוודא כי בדיקת התקינות של המכשיר הינה פשוטה וזאת, על מנת למנוע תקלה או טיפול מהיר במידה וישנה בעיה.

 

  • יצרן

בעת רכישת מכשיר החייאה, נרצה לדעת מי היצרן ולוודא כי הוא בעל וותק משמעותי בתחום המכשור והציוד הרפואי. לא נרצה לקחת סיכון בתחום זה ולרכוש מכשיר מיצרן חדש שאינו ותיק בשוק מכשירי ההחייאה. 

  • אחריות

מחירי הדפיברילטור אמנם נהיו נגישים יותר, אך בכל זאת אין לבטל את עלותם. בעת פניה לרכישת מכשיר החייאה נרצה לדעת למשך כמה שנים ישנה אחריות למכשיר הדפיבירלטור והאם האחריות היא של היצרן או של היבואן. לרוב, תקופות האחריות המקסימלית הינה 10 שנים.

  • מחיר

עד לפני עשרות שנים בודדות, עלות מכשיר ההחייאה הייתה גבוהה למדי ובשל כך, רק מוסדות רפואיים או אמבולנסים יכלו להרשות לעצמם לרכוש אותו. עם התקדמות הרפואה והטכנולוגיה, ייעול הייצור ותחרות בשוק – ירדו המחירים וכיום הם נגישים לכל דורש. 

עם זאת, חשוב להשוות את המחירים של המוצרים השונים בשוק, כאשר לאו דווקא הדפיבירלטור הזול ביותר הוא המתאים! דפיברילטור הינו מכשיר מציל חיים, ונרצה לשקלל את כל הפונקציות והצרכים שלנו כאשר אנו בוחרים אותו. לאחר שבחרנו את המכשיר, נוכל לבצע סקר שוק והשוואות מחירים. 

שימוש בדפיברילטור


לסיכום,

רכישת מכשיר דפיברילטור אינה דבר של מה בכך, אך ברכישה מוצלחת של מכשיר איכותי ומהימן והצבתו באופן גלוי ונגיש לכל, נוכל לתרום את חלקנו בהצלת חיים!

**התוכן המוגש נועד להעשרה והרחבת הידע ואין לראות בו תחליף להתייעצות רפואית בעת הצורך.

הכותבת הינה פרמדיקית ובעלת תואר ראשון בביולוגיה וקרימינולוגיה, כותבת, עורכת תוכן ומדריכה בחברת ׳אריאל מדיק׳.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה