מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות ותשובות - קורסים עזרה ראשונה

קורס עזרה ראשונה מכיל עקרונות חשובים בהצלת חיים, החל מפעולות החייאה, דרך טיפול במצבי חירום שכיחים וכלה בטיפול בפצועים וחולים במצבים קשים.

אורכו של קורס עזרה ראשונה תלוי בסוג הקורס המבוקש.
להלן סוגי הקורסים העיקריים ואורכו של כל אחד מהם:

קורס החייאה בסיסי – קורס החייאה בהיקף 4 שעות
קורס עזרה ראשונה קצר – קורס עזרה ראשונה בהיקף 8 שעות
קורס עזרה ראשונה – 22 שעות
קורס מגיש עזרה ראשונה – 44 שעות
קורס מגיש עזרה ראשונה בכיר – 60 שעות
יש לציין כי מועדי הקורס ושעות ההדרכה הינם גמישים ומתואמים מראש בהתאם לדרישת הלקוח. ברוב המקרים אורך הקורס מושפע ממספר המשתתפים ומגודל הקבוצה. הכוונה היא כי מספר השעות בפועל של כל קורס יכול להתארך או להתקצר. בחלק ניכר מהקורסים, ובהתאם לדרישת הלקוח, אנו משתדלים לקצר את משך הקורס ולהתאימו מבחינה מקצועית ומערכתית לדרישות הלקוח.

בחברת Ariel Medic קיימים כיום שלושה מסלולים שונים של קורס עזרה ראשונה:

א. המסלול הקבוצתי – קבוצות המכילות עד 25 משתתפים. הקבוצות מאורגנות ומוזמנות על-ידי הלקוח. בדרך כלל מדובר בגופים ובארגונים כגון חברות, משרדי ממשלה, בתי ספר ועוד.

ב. המסלול האישי – מסלול המתאים למשתתף יחיד עד 6 משתתפים, המתארגנים ומזמינים הדרכת עזרה ראשונה במוקד ההדרכה של חברת אריאל מדיק. היתרון הגדול במסלול זה הוא הגמישות בשעות הנדרשות לביצוע הקורס. מכיוון שמדובר בקבוצה קטנה ואישית עם משתתפים בודדים בלבד, אזי היקף השעות הנדרש בפועל הינו קצר יותר. בכך מתאפשר ללמוד קורס עזרה ראשונה באופן ייחודי ובדרך קלה ומהירה. חשוב מאוד לציין כי על אף המהירות בה החומר נלמד, יש הקפדה על לימוד ותרגול של כל החומר הנדרש.

ג. המסלול האינטרנטי המתוקשב – מסלול ייחודי ומהיר ללימוד עזרה ראשונה. הרשמה קלה ומהירה במוקד ההדרכה של חברת אריאל מדיק 03-9072734 מאפשרת לנרשם להתחיל באופן מיידי ללמוד את החומר העיוני של קורס עזרה ראשונה מתוקשב באינטרנט, וזאת באמצעות לומדה ייחודית ללימוד עזרה ראשונה באינטרנט. הנרשם לומד את כל החומר העיוני באמצעות הלומדה, ובסיום הלימוד העיוני מתואמת פגישה עם מדריך מוסמך של החברה לצורך מפגש מעשי בו יבוצעו לימוד, תרגול, מבחן מעשי ומבחן עיוני.

חברת אריאל מדיק וצוות ההדרכה ישמחו לייעץ ולהתאים לך את המסלול המתאים, תוך שימת דגש על התאמה לרענון/קורס הנדרש.

כל משתתף שביצע רענון עזרה ראשונה או קורס החייאה / קורס עזרה ראשונה, ועמד בדרישות הקורס – זכאי לקבלת תעודת עזרה ראשונה רשמית של מרכז ההדרכה ARIEL MEDIC LTD.

תעודות העזרה ראשונה של חברת אריאל מדיק הינן תעודות רשמיות העשויות פלסטיק קשיח (דומה בגודל ובצרה לכרטיס מגנטי של חברות האשראי), ומוכרות בישראל בכל המשרדים הממשלתיים: משרד החינוך, משרד הבריאות, משרד הכלכלה / התמ”ת, משרד התחבורה, משרד הפנים ועוד. תעודת העזרה הראשונה שלנו מוכרת גם בגופים ממשלתיים ומוסדיים נוספים.

לפי הנוהל / התקנות הקיימות כיום, יש לרענן ולחדש את הידע בעזרה ראשונה אחת לשנתיים.
אנחנו, בחברת אריאל מדיק, רואים זאת כהזדמנות לעדכן את המשתתפים בחידושים העדכניים ביותר בתחום רפואת החירום.

קורסי ההחייאה והעזרה ראשונה המועברים אצלנו מעניקים תעודת הסמכה בהתאם לקורס הנלמד. רוב בוגרי הקורסים שלנו מוסמכים כמגישי עזרה ראשונה, ותעודת העזרה הראשונה שלנו מאפשרת להם לפעול בתחומים רבים כגון ליווי טיולים, ליווי משלחות, אבטחת אישים, תחום ההוראה, תחום הסייעות ועוד.

כמדריכי עזרה ראשונה הפועלים בענף מזה למעלה מ-20 שנה, ומאוגדים כעסק וכחברה מעל עשר שנים, היתרונות שלנו רבים: גמישות במועדי וזמני ההדרכות; יכולת ללמוד בשלושה מסלולים שונים לפי הצרכים שלכם (קורס קבוצתי, קורס אישי וקורס ע”ר מתוקשב); אפשרות להזמין מדריך אישי להדרכת קורס החייאה אישי / משפחתי אליך לבית, למקום העבודה או למפעל/לעסק שבבעלותך. והכל תוך תיאום ציפיות ותכנים מקצועיים של החייאה ועזרה ראשונה.

מכשיר החייאה חשמלי (דפיברילטור) חייב לעמוד בתקנים מחמירים, כמו כל מוצר חשמלי, ובוודאי כאשר מדובר במכשיר החייאה רפואי. מכשירי ההחייאה של אריאל מדיק עומדים בתקנים מחמירים בינלאומיים, כגון תקן ה-FDA האמריקאי, תקן ה-CE של האיחוד האירופי וכמובן בעל אישור אמ”ר של משרד הבריאות הישראלי. על מנת לוודא שבבעלותך מכשיר החייאה העומד בתקן, יש לבדוק האם מוטבעים עליו סמלי התקנים הנ”ל, ולדרוש מהמשווק את האישורים הרלוונוטיים.

דפיברילטור אוטומטי הינו מכשיר מתקדם, היודע לאבחן הפרעת קצב כגון פרפור חדרים, ולהעניק, באופן מיידי וכמעט ללא התראה, את השוק החשמלי הנדרש בכוחות עצמו. מכשיר החייאה אוטומטי מצוי בדרך כלל בקרב אנשי רפואה מיומנים, היודעים כיצד לשלבו בשלבי ההחייאה השונים.

דפיברילטור חצי אוטומטי אומנם יודע לזהות ולאבחן הפרעות קצב מסוג פרפור חדרים, אך בטרם מתן שוק חשמלי מודיע מראש כי קיימת המלצה למתן שוק חשמלי, ולשם כך יש להימנע מגע פיזי עם המטופל (למניעת קבלת זרם חשמלי). רק לאחר מכן השוק החשמלי מבוצע הלכה למעשה. מכשיר החייאה חשמלי חצי אוטומטי הינו המכשיר המומלץ לשימושם של עוברי אורח ושל אנשים שאינם מיומנים בתחום ההחייאה והעזרה הראשונה.

קיימת חובה לבצע רענון עזרה ראשונה אחת לתקופה של כשנתיים. עם זאת, יש לציין כי חובת הרענון בעזרה ראשונה עשויה להשתנות בהתאם לתקנות או לחוקים שונים. הכוונה היא יש תחומים בהם נדרשים לבצע רענון עזרה ראשונה אחת לשנתיים, ואילו בתחומים אחרים נדרשים לבצע רענון עזרה ראשונה או קורס החייאה אחת לתקופה של שנה בלבד, או רק לאחר שלוש שנים. על כן, מחובתו של מחזיק התעודה לוודא מתי עליו לעבור רענון עזרה ראשונה.

תעודת חובש של בוגר קורס חובשים צבאיים הינה בעלת ערך רב, משום שהיא מעידה על סיום קורס ארוך ומקיף במסגרת הצבא. אך עם זאת, בדרך כלל באזרחות אין כל הקבלה בין התעודה הצבאית לתעודת מגיש עזרה ראשונה אזרחית. כמו כן יש לבדוק מהו מועד סיום ההכשרה של קורס החובשים הצבאיים ולהיערך בהתאם לכך. אם ברצונך לקבלת תעודת עזרה ראשונה, ככל הנראה יהיה עליך לעבור קורס עזרה ראשונה בחברת אריאל מדיק בהתאם לדרישה המחייבת.

קורס עזרה ראשונה באריאל מדיק נמצא בשלבי הכרה לגמול השתלמות במשרד החינוך

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה