מוקד ארצי :  03-9072734

ציוד רפואי

ציוד רפואי למצבי חירום הכולל בתוכו בלון חמצן , דפיברילטור  תיקי עזרה ראשונה ומכשיר החייאה מתקדם הוא חלק בלתי נפרד ממרפאות כיום.
מטרת הציוד הוא לאפשר מתן עזרה ראשונה בעת הצורך באופן יעיל , אפקטיבי, מקצועי ומתקדם לעומת ביצוע טיפולים ללא אמצעים – כגון ” החייאת רחוב.”

בהחייאה ,למשל, בעזרת ה- “סאקשן” – משאבה ששואבת הפרשות , יהיה ניתן לסלק הפרשות ללא סיכון של חשיפה לחיידקים למטפל או פגיעה בעמוד שדרה צווארי למטופל.

הבלון חמצן יעזור למטפל להעשיר את המטופל ב100% חמצן – לעומת אוויר השוהה בחדר שמכיל רק21% חמצן-   במקרה של קשיי נשימה או דום נשימה.

בין החשובים בציוד הרפואי ישנו את המפוח הנשמה – “אמבו” – מפוח שמטרתו לסייע במתן הנשמות, ללא חשיפת זיהומים אפשריים למטפל. עם זאת ניתן לחבר את המפוח לשקית העשרה ולבלון חמצן אשר יעשירו את המטופל ב100% חמצן ויהפכו את ההנשמות ליעילות יותר.

ציוד למרפאות

ציוד רפואי מהסוג הזה הוא ציוד שישמש כל מרפאה: ממרפאה של קופת חולים המונה רופא ואחות וצוות רפואי מתקדם, עד למרפאה קטנה בחוף הים המונה חובש ולעיתים רק מע”ר – מגיש עזרה ראשונה.
הציוד הרפואי הינו הכרחי לכל מרפאה שהיא, והוא חייב לעבור בדיקות מקיפות ומעמיקות בכל שנה לתקינותו.
כיום, ישנם תקנים המחייבים מקומות ציבוריים כגון – מקומות עבודה, מקומות בילוי ומבני חינוך להחזיק בציוד מן הסוג הזה על מנת שיהיה ניתן לתת טיפול יעיל במצבי חירום. היקף הציוד משתנה בהתאם לסיכונים התלויים במקום, אך עם זאת, רוב המקומות מעדיפים להחזיק בציוד רפואי תקני מעבר לתקן הנדרש וזאת  בכדי להבטיח בטיחות מקסימלית במצב שכזה.

ברפואה לא לוקחים סיכונים

ציוד רפואי למצבי חירום, ולצד זה ציוד שגרה – למשל מיטת טיפולים, זה ציוד שחייב לעבור בדיקות מקיפות ומתעמקות ע”י אנשי צוות שהוכשרו לכך.
בדיקות אלה יוודאו שבמצב חירום, הציוד יפעל כמו שצריך, ולא יסכן את הסובבים. למשרד הבריאות יש תקנים מחמירים בנושא, ולכן ציוד רפואי קונים רק ממקום המומחה בכך!

ב “ARIEL MEDIC “-  תוכלו למצוא ציוד חירום להחייאה, תיקי חבישה ועזרה ראשונה ודפיברילטורים איכותיים ממגוון גדול מאוד של יצרנים וחברות. תוכלו להיות בטוחים שהציוד שתרכשו יהיה תקני ויעבור בדיקות מקיפות ועתיות  על ידנו ע”פ התקנים במשרד הבריאות.
בנוסף , תוכלו לשכור שירותי הדרכה עם מדריכים מקצועיים שידריכו אתכם כיצד לתפעל את הציוד במצבי חירום בדרך הטובה ביותר.

המאמר נכתב כידע בלבד ולא כסמכות רפואית . בשום אופן אין לבצע כל פעולה על סמך המאמר.  ואין כותב המאמר או מי מטעמו לוקח אחריות כלשהי.

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן