מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה צריכה להכיל ערכת עזרה ראשונה?

ערכות עזרה ראשונה הן כמו גיבורים מאחורי הקלעים, מוכנים לקפוץ לפעולה כאשר מתרחשות תאונות ומקרי חירום. בין אם זו שריטה קלה, פציעת ספורט או בעיה בריאותית פתאומית, ערכת עזרה ראשונה מאובזרת יכולה לסייע, ואפילו להציל חיים. במאמר הזה נסקור מה כדאי לכלול בתוך ערכת עזרה ראשונה ובחשיבות הגדולה של ערכה זמינה לשימוש במסגרות שונות כמו, בתי ספר, מרכזי ספורט ובמהלך טיולים.

 

רשימת מוצרים שכדאי להכניס לכל ערכת עזרה ראשונה

ללא קשר לסביבה, ערכת עזרה ראשונה מצוידת היטב צריכה להכיל מגוון פריטים חיוניים לטיפול בפציעות נפוצות ובעיות רפואיות. פריטים אלה כוללים:

 • תחבושות: מבחר תחבושות דביקות בגדלים שונים לכיסוי חתכים, שריטות ופצעים קלים. חיוני להחזיק תחבושות סטריליות כדי למנוע זיהום.
 • גזה וחבישות: רפידות וחבישות גזה סטריליות הן חיוניות עבור פצעים גדולים יותר. הן עוזרים לספיגת דם ומקלים על תהליך הריפוי.
 • סרט דביק: סרט רפואי הכרחי לאבטחת חבישות, סדים או תחבושות במקום.
 • מספריים ופינצטה: מספריים חדות משמשות לחיתוך סרט, בגדים או גזה. פינצטה יכולה להיות שימושית להסרת רסיסים או קוצים.
 • מגבונים או תמיסת חיטוי: כדי לנקות פצעים ולהפחית את הסיכון לזיהום, יש לכלול מגבונים או תמיסת חיטוי.
 • כפפות חד פעמיות: כפפות לטקס או ניטריל חיוניות להגנה על שני הצדדים מפני זיהום ומניעת התפשטות זיהום.
 • מדחום: מדחום דיגיטלי חיוני לניטור טמפרטורת הגוף, במיוחד במקרים של חום או מחלות הקשורות לחום.
 • משככי כאבים: משככי כאבים ללא מרשם כמו אקמול או אופטלגין יכולים לעזור להקל על הכאב ולהפחית חום.
 • מסכת החייאה או מגן פנים: חיוני לביצוע החייאה בטוחה והיגיינית.
 • חבילות קרות מיידיות: משמשות להפחתת נפיחות ולהקלה על כאבים במקרה של נקעים או מתיחות.
 • שמיכת חירום: הפריט זה חוסך מקום ויכול לעזור לשמור על טמפרטורת הגוף ולהגן מפני היפותרמיה במצבי חירום.

 

ערכת עזרה ראשונה מותאמת אישית

בעוד שמרכיבי הליבה של ערכת עזרה ראשונה נשארים עקביים, ערכות מיוחדות עשויות לכלול פריטים נוספים המותאמים לצרכים הספציפיים של בעלי עסקים, שטחים ציבוריים ואנשים פרטיים:

 1. ערכת עזרה ראשונה לבית הספר: בתי הספר שוקקים בילדים העוסקים בפעילויות שונות, מה שהופך את הצורך בערכת עזרה ראשונה מקיפה לקריטית. בנוסף לפריטים הסטנדרטיים שהוזכרו לעיל, ערכות עזרה ראשונה לבית הספר צריכות לכלול פריטים ספציפיים לילדים כמו תרופות ותחבושות המתאימות לגיל הילדים.

 2. ערכת עזרה ראשונה למרכזי ספורט: מתקני ספורט עדים לעתים קרובות לפציעות כמו נקעים, מתיחות וחתכים קלים. ערכות עזרה ראשונה במרכז ספורט צריכות לכלול פריטים כגון תחבושות אלסטיות, חבילות קרות מיידיות, סרט אתלטי וסדים או פלטה מיוחדים לפציעות ספורט נפוצות.

 3. ערכת עזרה ראשונה לנסיעות: כשיוצאים לטיולים, חיוני להחזיק תיק חובש קומפקטי ונייד. בנוסף לפריטים הסטנדרטיים, תיק חובש צריך להכיל משחות נגד זיהומים, תכשיר דוחה חרקים, קרם הגנה וכל תרופות המרשם שהנוסעים עשויים להזדקק להן.

 

מדוע ערכת עזרה ראשונה היא כלי עזר קריטי?

הימצאותן של ערכות עזרה ראשונה במסגרות שונות אינה רק עניין של נוחות, זה עניין של בטיחות ואחריות. הנה כמה סיבות למדוע כדאי להחזיק ערכת עזרה ראשונה בכל מקום:

 • תגובה מיידית למקרי חירום: תאונות ומקרי חירום רפואיים יכולים לקרות באופן בלתי צפוי. החזקת ערכת עזרה ראשונה בהישג יד מאפשרת מענה מידי, שיכול להפחית משמעותית את חומרת הפציעות והסיבוכים.


 • מניעת זיהומים: ניקוי וחבישה מיידית של פצעים עם חומרי חיטוי מתיק עזרה ראשונה יכולים למנוע זיהומים, שעלולים להוביל לבעיות בריאותיות חמורות יותר אם לא יטופלו.


 • תמיכה במצבים כרוניים: אנשים מסוימים עשויים לסבול ממצבים כרוניים או אלרגיות הדורשות התערבות מיידית. החזקת ערכת עזרה ראשונה מצוידת היטב יכולה להיות ההבדל בין חיים למוות במקרים כאלה.

 

 • הקפדה על כללי בטיחות: במסגרות רבות, כולל בתי ספר ומרכזי ספורט, ערכת עזרה ראשונה מצוידת היטב היא לא רק אמצעי בטיחות אלא גם דרישה רגולטורית.

 

כמה מילים לסיכום 

ערכות עזרה ראשונה הן כלי חיוני לטיפול בפציעות ובמצבי חירום רפואיים במסגרות שונות. בעוד שהתוכן הספציפי עשוי להשתנות בהתאם למיקום ולהקשר, פריטי הליבה נשארים עקביים. ערכת עזרה ראשונה זמינה היא צעד אחראי לקראת הבטחת בטיחותם ורווחתם של אנשים, בין אם בבית הספר, במרכז ספורט או בטיול. זה לא רק להיות מוכן כל תרחיש, מדובר בגילוי אכפתיות והתחשבות בבריאות ובבטיחות של עצמנו ושל הסובבים אותנו.

רוצים ליצור מרחב אחראי ובטוח? ערכת עזרה ראשונה היא התשובה! 

חברת אריאל מדיק מספקת ערכות עזרה ראשונה מאובזרות ואיכותיות לבתי עסק, מרחבים ציבוריים ואנשים פרטיים! אתם מוזמנים לבנות את הערכה המושלמת עבורכם.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה