מוקד ארצי :  03-9072734

מד לחץ דם מומלץ

לחץ דם הינו אחד המדדים הבסיסיים והחיוניים ביותר המספקים לנו מידע אודות מצבנו הבריאותי. לחץ דם גבוה מהווה גורם סיכון משמעותי לתחלואות שונות, ועד שלב מאוחר למדי הוא מופיע ללא סימנים. מסיבה זו, הוא מכונה ״הרוצח השקט״.

לחץ הדם משתנה במהלך היום והוא רגיש לכל שינוי, עליית דופק, שינה או ערות, מאכלים ומשקאות שונים, התעמלות, חום גוף ועוד. על כן, על אנשים בעלי סיכון או אבחנה של לחץ דם גבוה למדוד את לחץ הדם בבית, כדי להיות מדויקים עד כמה שניתן וכדי לא לפספס את מצבי עלייתו. ישנו מגוון רחב של סוגים של מדי לחץ דם, במאמר זה נתמקד בהבדלים בין שני סוגים עיקריים. מד לחץ דם מומלץ הינו כזה המספק תוצאה מהירה ומהימנה ונוח לשימוש ע״י הלקוח.

מהו לחץ דם גבוה?

לחץ דם גבוה הינו לחץ דם השווה או העולה על 140/90 מ״מ כספית בזמן מנוחה. יש המגדירים לחץ דם תקין במדדים  120/70 מ״מ כספית, אך אנשי מקצוע רבים נוהגים לומר כי לחץ הדם הטוב ביותר הוא לחץ הדם הנמוך ביותר

המלווה בהרגשה כללית טובה ואינו מלווה בתחלואה או פתולוגיה הגורמת ללחץ הדם להיות נמוך. הרופאים נוטים להיות מוטרדים יותר מלחץ דם גבוה, הידוע כגורם לתחלואות רבות ביניהן מחלות לב וכלי דם, מחלות ריאה, מחלות עיניים, שבץ מוחי ועוד.

סוגי מד לחץ דם:

נהוג לחלק את סוגי מדי לחץ הדם לשניים עיקריים:

  • מד לחץ דם ידני
  • מד לחץ דם אלקטרוני


כמובן שלכל אחד מהסוגים ישנו מגוון אדיר של מכשירים שונים מיצרנים שונים, אנו נתמקד בהבדלים שבין הסוגים השונים:

מד לחץ דם ידני

נקרא גם מד לחץ דם אנלוגי, הינו מד לחץ דם הדורש שימוש בסטטוסקופ, לרוב מכיל כספית ונחשב למדויק ביותר. לרוב נמצא בשימוש ע״י צוותי רפואה אך ניתן גם להשתמש בו בשימוש ביתי ופרטי ואף למדוד מדידה עצמית. דורש מיומנות רבה יותר מתפעול אך ניתן לתרגל ולהשתמש.

אופן השימוש: הלבשת שרוול מתנפח על הזרוע, הנחת ממברנת הסטטוסקופ בצמוד ומתחת לשרוול, בדיוק בפנים המרפק, ניפוח השרוול והאזנה לסטטוסקופ תוך כדי צפיה בחוגה.

יתרון: מדויק ביותר.

חסרון: דורש התמקצעות רבה יותר בשימוש.

מד לחץ דם מומלץ: מד לחץ דם ידני, מקצועי ואיכותי בשילוב סטטוסקופ.


מד לחץ דם אלקטרוני:

מכונה גם מד לחץ דם דיגיטלי, הינו מכשיר קל ונוח לתפעול ולשימוש, אינו דורש מיומנות או תרגול ומציג את ערכי לחץ הדם על צג דיגיטלי באופן מובהק וברור.

אופן השימוש: הלבשת השרוול על הזרוע, לחיצה על כפתור השימוש המדליק את המכשיר ומנפח את השרוול והמתנה לתוצאות אשר יופיעו על הצג.

יתרון: קל ונוח לשימוש.

חסרון: פחות מדויק ממד לחץ הדם הידני.

מד לחץ דם מומלץ: מד לחץ דם דיגיטלי לזרוע מבית MEDIC SPA

לסיכום,

מד לחץ דם מומלץ הינו כזה אשר הלקוח יתחבר אליו, יצליח לתפעל ביעילות הרבה ביותר בעת הצורך.

צוות המומחים שלנו ישמח לסייע ולייעץ בכל שאלה או בקשה: 03-9072734

 

הדר דורן הינה פרמדיקית ובעלת תואר ראשון בביולוגיה וקרימינולוגיהכותבת, עורכת תוכן ומדריכה בחברת ׳אריאל מדיק׳.

אולי יעניין אותך גם?

רענון עזרה ראשונה לגננות ומטפלות

מה לעשות כשהתינוק נחנק?

התינוק בלע משהו מסוכן? משתנק? מתקשה לנשום? אם אתם חושדים או יודעים שהתינוק שלכם בסכנת חנק, חשוב לפעול בהתאם להנחיות הרשמיות למתן סיוע ועזרה ראשונה

קרא עוד »
שימוש בדפיברילטור

קורס עזרה ראשונה בתל אביב

קורס עזרה ראשונה בתל אביב חשיבות קורס עזרה ראשונה בתל אביב לימודי עזרה ראשונה בתל אביב הם חיוניים להתמודד עם מצבי חירום רפואיים שונים עד

קרא עוד »

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה