מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לקראת הקיץ! מה בעצם אומרים המספרים על קרם ההגנה?

מריחת קרם הגנה לאחר כווית מהשמשמה אומרים המספרים על קרם ההגנה?

המספרים על תכשירי קרם הגנה מציינים את רמת ההגנה של המוצר מפני קרינת UVB, הידועה בשמה המדעי: Sun Protection Factor, או בקיצור SPF. לדוגמא, קרם הגנה עם SPF 30 יספק הגנה שהיא פי 30 יותר מזמן ההקרנה שאדם יכול להיחשף לשמש ללא קרם וללא שיקוע. זה אומר שאם אדם בדרך כלל נשרף אחרי 10 דקות בשמש, עם SPF 30 הוא יוכל להישאר בשמש לפני שישרוף לכ-300 דקות (10 דקות כפול 30).

המספרים לא נותנים מידע על ההגנה מפני UVA, שהיא סוג אחר של קרינה הגורמת להזדקנות העור ולנזקים אחרים. לכן, חשוב לבדוק שעל התכשיר כתוב גם “broad spectrum” או “רחב הטווח”, מה שאומר שהתכשיר מספק הגנה גם מפני קרינת UVA.

פירוט על SPF

המספרים של מקדם ההגנה (SPF) נעים בדרך כלל בין 15 ל-50, וישנם גם תכשירים עם SPF גבוה יותר. ככל שה-SPF גבוה יותר, כך ההגנה מפני קרינת UVB חזקה יותר. עם זאת, חשוב לדעת שהקפיצה מ-SPF 30 ל-SPF 50 לא מכפילה את ההגנה, אלא מעלה אותה מ-97% הגנה ל-98%. ההבדלים בין המספרים הם עדינים והשפעתם על ההגנה אינה דרמטית כפי שייתכן שנראה במבט ראשון.

הבדלים בהגנה בהתאם ל-SPF

הבחירה ב-SPF צריכה להתבצע בהתאם לסוג העור, רגישותו לשמש, והזמן המתוכנן להישארות בחוץ. לדוגמה, עור בהיר שנוטה לכוויות שמש ידרוש SPF גבוה יותר. מומלץ לא לשקול את SPF כתחליף לשהייה מוגבלת בשמש; אף על פי שה-SPF גבוה, עדיין חשוב ללבוש בגדים מגינים ולמצוא צל בשעות השיא. מומלץ אף להחזיק ציוד לכוויות בתיק עזרה ראשונה, שיהיה זמין בכל עת בבית, במשרד או ברכב.

שימוש בקרם הגנהמדידת ההגנה ומשמעותה

בנוסף ל-SPF, ישנם מדדים נוספים הנפוצים במדינות שונות כמו PA (שמשמש באסיה לציון ההגנה מ-UVA) או הסימון של “רחב טווח” (broad spectrum) בארה”ב ואירופה, המעיד על הגנה מפני שני סוגי הקרינה: UVA ו-UVB. המטרה היא להבטיח שהמשתמש מוגן כמה שיותר מפני השפעות השמש השונות, כולל זיקנה מוקדמת של העור וסיכון מוגבר לסרטן העור.

בחירה נכונה בתכשיר עם ה-SPF המתאים יכולה לשפר משמעותית את ההגנה על העור שלך בזמן חשיפה לשמש.

טיפים לשימוש בקרם הגנה

  1. מרח מחדש – מומלץ למרוח מחדש כל שתיים שלוש שעות, ותמיד לאחר שהייתם במים או שהתיעלתם.
  2. הקפדה על כמות – אל תחסוך בקרם; מריחה דלה תפחית מאוד את יעילות ההגנה.
  3. שימוש עקבי – אפילו בימים ענניים או קרים, השמש עדיין יכולה לגרום לנזקים, אז אל תוותרו על קרם הגנה.

שימוש בתכשיר ברנשילד להקלה וריפוי של כוויות שמש

במידה ונשרפתם מהשמש, שימוש בתכשיר ברנשילד יכול להוות פתרון טוב לטיפול בכוויות שמש קלות עד בינוניות. רנשילד הוא תכשיר שמכיל רכיבים מרגיעים ומרפאים כמו אלוורה, שהוא ידוע בסגולותיו להקלה על כאב ולהאצת תהליכי הריפוי של העור. האלוורה מסייעת להרגיע את העור, לצמצם אדמומיות ולהפחית תחושת צריבה וכאב.

בעת שימוש בתכשיר, חשוב למרוח אותו בעדינות על האזורים השרופים, תוך כדי דאגה לא ללחוץ חזק מדי על העור הרגיש. מומלץ לשמור על האזורים הטופלים מכוסים ולהימנע מחשיפה נוספת לשמש עד להחלמה מלאה. כמו כן, חשוב להרטיב את העור במים קרים לפני המריחה כדי להוריד את טמפרטורת העור ולהקל על הכאב. במקרים של כוויות שמש חמורות יותר, כאשר יש נפיחות, קלפות, או כאב חמור, כדאי לפנות לייעוץ רפואי.

אנחנו בחברת ARIEL MEDIC נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה או התייעצות לרכישת ציוד רפואי.

אריאל מדיק - באנר שקוףליצירת קשר- צוות המקצוענים שלנו לשירותכם:
צוות ARIEL MEDIC
מוקד ארצי : 03-9072734
sales@A101.co.il

**התוכן המוגש נועד להעשרה והרחבת הידע ואין לראות בו תחליף להתייעצות רפואית בעת הצורך.

 

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה