מוקד ארצי :  03-9072734

הנחיות למתן עזרה ראשונה לילדים

ילדים נוטים להיפצע ולהיפגע יותר ממבוגרים כיוון שהם פעילים הרבה יותר ונזהרים הרבה פחות. לכן, חשוב שהורים לילדים קטנים יכירו היטב את ההנחיות לעזרה ראשונה, שתאפשר להם להעניק טיפול מציל חיים במקרה הצורך, ולא חשוב מכך -להימנע מלגרום נזק או להחמיר את המצב.

כדי לסייע בכך, ריכזנו עבורכם את ההנחיות העדכניות ביותר להענקת סיוע מציל חיים לילדים, שיקלו עליכם לדעת בדיוק מה לעשות במצב חירום.

שלב ראשון – הערכת מצב

בחנו את מצב הילד – האם הוא מחוסר הכרה? מגיב? מתקשה לנשום?

אם הוא לא נושם או נושם בכבדות, עברו לשלב שני:

שלב שני – פתיחת נתיבי אוויר

בקרב תינוקות וילדים עד גיל 8, הגורם העיקרי לחוסר הכרה הוא חסימת נתיב האוויר. לכן, כדי לספק עזרה מהירה ככל היותר, עוד לפני שאתם מתקשרים למד”א לקבלת סיוע, נסו לבצע את הפעולה הפשוטה הבאה לפתיחת נתיב האוויר של הילד:

הטו בעדינות את ראשו של הילד אחורה, והסנטר מעלה – תנועה זו מאפשרת להכניס אוויר באופן נכון לריאות, במקום לקיבה, אך היזהרו שלא להטות את הראש יתר על המידה

חשוב – אם יש חשד לפגיעה בעמוד השדרה אל תבצעו פתיחת נתיב אוויר בעצמכם אלא דלגו על שלב זה ועברו מיד לשלב 3:

שלב 3 – הזעקת עזרה

בכל מקרה חרום רפואי חשוב להזעיק את מד”א בהקדם האפשרי לקבלת סיוע מקצועי ומיומן.

ברגע שתתקשרו למד”א, עוד לפני הגעת צוות החובשים, תוכלו לקבל הנחיות וסיוע מציל חיים גם מהמוקדן שיכול להנחות אתכם בתהליך הענקת עזרה ראשונה מצילת חיים.

גם אם אתם חושבים שאתם מכיררים היטב את ההנחיות, תביאו בחשבון שבמצב חרום, על אחת כמה וכמה שמדובר בילד או ילדה קטנה, יכולת התפקוד שלכם עשויה להיפגע ולכן עזרה של גורם מקצועי ורגוע יכולה לסייע לא פחות מידע המקצועי שלו.

לאחר שהזעקתם עזרה, יש לבצע את הנחיות המוקדן עד להגעת האמבולנס, שכנראה יבקש מכם להתחיל לבצע עיסויי חזה

שלב 4 – עיסוי חזה

בצעו 30 עיסויי חזה  –  לחצו במרכז החזה מהר כלפי מטה (ביד אחת או שתיים, בהתאם לגודל הילד), עד 1/3 מעומק בית החזה, בקצב של 100 לדקה.

כעת בצעו 2 הנשמות – יש להימנע מביצוע הנשמה חזקה מדי, שכן יצירת לחץ חזק מדי עשויה לגרום לחדירת אוויר לקיבה, הקאה ואף פגיעה בריאות, לכן יש לבצע הנשמה איטית ועדינה עד להתרוממות בית החזה

המשיכו את הפעולות עד להגעת מד”א  – המשיכו בביצוע 30 עיסויי חזה ו-2 הנשמות לסירוגין 

 

אולי יעניין אותך גם?

רענון עזרה ראשונה לגננות ומטפלות

מה לעשות כשהתינוק נחנק?

התינוק בלע משהו מסוכן? משתנק? מתקשה לנשום? אם אתם חושדים או יודעים שהתינוק שלכם בסכנת חנק, חשוב לפעול בהתאם להנחיות הרשמיות למתן סיוע ועזרה ראשונה

קרא עוד »
שימוש בדפיברילטור

קורס עזרה ראשונה בתל אביב

קורס עזרה ראשונה בתל אביב חשיבות קורס עזרה ראשונה בתל אביב לימודי עזרה ראשונה בתל אביב הם חיוניים להתמודד עם מצבי חירום רפואיים שונים עד

קרא עוד »

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה