מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רכישת דפיברילטור לבית כנסת

דפיברילטור – מכשיר החייאה שמציל חיים –

מכשיר החייאה – דפיברילטור הינו מכשיר חיוני להצלת חיים.
אמנם מכשיר ההחייאה הינו מכשיר הקיים כבר מספר שנים, ואף קיים חוק המחייב הצבת מכשירי החייאה בכל מקום ציבורי. ואף תוקננו תקנות להצבת דפיברילטורים במקום הומה אדם (מקום המכיל מעל 500 איש)  , אך לאחרונה בעקבות מספר אירועים שהתרחשו אצל ידוענים, התגברה המודעות והחשיבות של רכישת דפיברילטור למקומות ציבוריים.

דפיברילטורים במרחב הציבורי

רכישת דפיברילטור הינה קריטית להצלת חיים בעת אירוע של דום לב. ברגע שהאדם מתמוטט יש להתחיל מיד בפעולות החייאה בסיסיות הכוללות הזעקת עזרה, ועיסויי לב -במרכז בית החזה (בין 2 הפטמות) באופן מיידי. יחד עם זאת חובה להביא בהקדם האפשרי מכשיר החייאה.
רק דפיברילטור מסוגל לסייע להצלחת החייאה. ובוודאי כאשר מדובר באירוע של דום לב על רקע של ‘פירפור חדרים’. במצב של פרפור חדרים, הלב לא פועל באופן הנכון, דהיינו לא מבצע פעולה של כיווץ והרפיה , ובעצם לא מסוגל לייצר דופק, כך שאין כל אספקת דם מחומצן לאיברי הגוף. כאשר הראשון להיפגע הינו מרכז העצבים- המח. הדקות הראשוניות הן הקריטיות וכל שניה קובעת.
הדרך היחידה לעצור את פרפור החדרים הינה באמצעות מתן שוק חשמלי באמצעות דפיברילטור. מכשיר ההחייאה של פיליפס יודע לאבחן את קצב הלב, לזהות את המצב הקיים (האם מודבר בפרפור חדרים או לא), במידה ומדובר בדום לב על רקע של פרפור חדרים, מכשיר ההחייאה של פיליפס, יתן המלצה, באופן קולי, על מתן שוק חשמלי. ואף יטען את עצמו למתן שוק חשמלי. כל מה שנותר למטפל לעשות הוא, ללחוץ על הכפתור האדום הייעודי לצורך שחרור השוק החשמלי ממכשיר ההחייאה לליבו של המטופל. עם זאת, פעולת מתן השוק הינה רק חלק מתהליך ההחייאה ומיד לאחר מתן השוק יש להמשיך בביצוע פעולות ההחייאה המוכרות לכולנו. כגון ביצוע עיסויים, מתן הנשמות במידת האפשר ועוד. דפיברילטור של פיליפס מצטיין בכך שהינו מעניק למטפל את האפשרות לקבל הוראות החייאה באופן קולי ובשפה העברית שלב אחרי שלב. דבר המעניק יתרון משמעותי בעת ביצוע החייאה על אדם מחוסר הכרה.
בזכות חיוניותו של מכשיר ההחייאה, נוכל לראות כי לאחרונה הוצבו מאות דפיברילטורים במרחב הציבורי בישראל. והדבר נועד להנגיש את הדפיברילטורים לכל אדם בשעת חירום.

קורס החייאה

דפיברילטור בבית הכנסת

מקומות רבים, כבר הצטיידו בציוד עזרה ראשונה ובדפיברילטור. בין המקומות ניתן לכלול, מקומות הומי אדם, כגון: קניונים, תחנות רכבת, בתי קולנוע, מקומות עבודה. ובמיוחד בתי כנסת.
המיוחד שבהצבת מכשיר החייאה בבית כנסת, הינו העובדה שברוב בתי הכנסת אין מספר מתפללים בהיקף המחייב הצבת מכשיר החייאה. כזכור, חוק הצבת מכשירי החייאה מחייב רק מקומות עם מעל 500 איש. מאידך בהרבה מאוד בתי כנסת הבינו כי הציווי של ‘ונשמרתם מאוד לנפשותיכם’   הינו מוחשי. והפנימו כי רכישת מכשיר החייאה הינו צעד מתבקש להצלת חיים במקרה של דום לב.
לאחרונה, קהילות רבות רכשו מכשיר החייאה – דפיברילטור וזאת בגדר של ‘השתדלות’ למקרה של אירוע לבבי. ההבנה כי אפשר להציל חיים בלחיצת כפתור גרמה לבתי כנסת רבים ברחבי הארץ לרכוש מכשיר דפיברילטור.

אנו תפילה כי מכשירי ההחייאה אשר מוצבים כבר בבתי הכנסת, ועוד יוצבו- ישארו ללא כל שימוש. אך עם זאת- יצילו חיים בעת הצורך.
בברכת ‘כותבנו לחיים וחותמנו לחיים’- באמצעות מכשירים שמצילים חיים.

מאמר זה נכתב כשירות לציבור בלבד.
ואין לראות בו כמידע רפואי, ייעוץ רפואי וכיוצ”ב.
ובוודאי שאין לבצע כל פעולה רפואית מתוך מאמר זה.
השתדלנו לתת מידע מקצועי ואובייקטיבי
אם לדעתך, יש טעות, חוסר דיוק או כל שאלה וטענה אחרת-
נשמח באם תעדכן אותנו בכתב או בטלפון.
צוות אריאל מדיק – מקצוענים בהצלת חיים

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה