מוקד ארצי :  03-9072734

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דפיברילטור ביתי

מאת הדר דורן

 באחת מהפעמים שהוזנקתי לטפל בחולה, הגעתי לטפל בשכן יקר ומוכר, בן 64 אשר סוחב עימו מחלת לב מזה כ11 שנה. מאז אותו הלילה בו לקה באוטם בשריר הלב (מכונה גם ״התקף לב״), אישתו מזמינה צוותי רפואה עבור כל מכאוב או ספק למכאוב.  

״אתם תמיד יודעים מה לעשות״ היא אמרה לי. ״כמו אז, שנתתם לו שוק חשמלי אשר בזכותו הוא חי״.

חייכתי והסברתי לה אמנם שתמיד אהיה מוכנה לבוא ולבדוק, אבל שבעצם, אם יהיה מצב חירום שכזה, גם היא יכולה לתת שוק חשמלי אם, לא עלינו, הוא יצטרך. ״באמת??״ הופתעה. כן, כל אחד יכול לתת שוק חשמלי ע״י דפיברילטור במצב של דום לב. לכן אני באופן אישי ממליצה ומאמינה בהחזקת מכשיר דפיברילטור ביתי. 

קצת על דפיברילטור

אם פעם, הנגישות של מכשירי דפירילטור במרחב הציבורי הייתה חלום רחוק, חוק הדפיברילטורים אשר חוקק בשנת 2008 הצליח להגשים אותו. לפי חוק זה, כל מקום ציבורי המכיל 500 איש ומעלה מחוייב להחזיק דפיברילטור.

לאחר שהוכיח את עוצמתו ותרומתו פעמים רבות, לדעתי אין צורך כלל להמתין לחקיקה או לאישורים נוספים – רכישה של דפיברילטור פרטי ואישי לבית נשמעת לחלקכם כפנטזיה אבל האמת היא, שהדבר אפשרי. כיום, עם התקדמות השוק והפיתוחים החדשים, דפיברילטור נהפך למצרך בסיסי, לא פחות. המוצר הקומפקטי, הקטן יותר מרוב תיקי היד, יכול להיות שלכם ותוכלו אף לקחת אותו איתכם לכל מקום.

אז איך דפיברילטור מציל חיים?

דפיברילטור זהו מכשיר חשמלי אשר במצב של דום לב יודע לזהות את סוגו ולתת שוק חשמלי במידת הצורך. השוק החשמלי מאפשר לקוצב הראשי של הלב לשוב ולקחת שליטה על הפולסים החשמליים של הלב ובכך, להחזיר דופק תקין, אשר נקרא במילים רפואיות – קצב סינוס. בשילוב עם פעולות החייאה בסיסיות המשלבות עיסויים והנשמות, הדפיברילטור מקבל תואר נחשק של מציל חיים.

דפיברילטור ביתי

כפרמדיקית, טיפלתי ונחשפתי לאינספור מקרים רפואיים לבביים אשר בהם שוק חשמלי היה חיוני. בחלק מהמקרים אותם אנשים ניצלו בזכותו וחלקם, לצערנו, לא הספיקו לקבלו. הצטיידות בדפיברילטור ביתי מומלצת בעיני לכולם אך בעיקר לבעלי סיכון מוגבר ללקות בדום לב: חולי לב, מי שבמשפחתו היו מקרים של דום לב, חולי סוכרת, בעלי יתר לחץ דם, בעלי כולסטרול גבוה מעשנים ובעלי מום לבבי.

לסיכום, למה לרכוש דפיברילטור ביתי?

  • דפיברילטור הינו מכשיר המציל חיים.

  • דפיברילטור הינו מכשיר פשוט ביותר לתפעול.

  • אינו דורש ידע רפואי קודם.

  • בעל מחיר נגיש.

  • המכשירים שלנו דוברי עברית.

  • קומפקטי ונייד.

לא רחוק היום אשר דפיברילטור יחשב כפריט בסיסי וחיוני אשר נוכח בכל בית, ממש כמו פלסטרים או משכך כאבים. אולי המוצר הזה יהיה כל כך בסיסי ושורשי בבית עד שנוכל יום אחד לצחוק עם הנכדים שלנו ולספר להם שכשאנחנו היינו ילדים – לא היה דפיברילטור בכל בית…

הכותבת הינה פרמדיקית ובעלת תואר ראשון בביולוגיה וקרימינולוגיה, 

כותבת, עורכת תוכן ומדריכה בחברת ׳אריאל מדיק׳.

אולי יעניין אותך גם?

Need Help?

צרו עמנו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו

אריאל מדיק רוצה לחזק את כלל לקוחותיה!

קבלו מתנה על כל רכישה מהאתר!

מתנה דפיברילטור תיק עזרה ראשונה